Crystal Castles. The Grand Archives. Alexandre Desplat.

desdes.jpg

Crystal Castles – Crystal Castles
Tohle je docela sranda. Kapela, která se pojmenuje podle počítačové hry z roku 1983… dejavu? Nuda. Přitom to jsou jednoduché tracky, kde se skoro nic neděje a některé z nich taky zní jakoby vznikly za hodinu. Crystal Castles jsou ale „jiní“ v tom, že používají osmibitové zvuky. Cha! Koho to ohromí? Člověka co poslouchá poslední tři roky hlavně kytarovky a tuhle kapelu objevil skrze hezkou fotku v časopise? Některé popovější věcí jsou fajn, evokují mi Ladytron, ty uřvané jim nežeru, tam se tlačí na pilu až moc. Prostě taková oddychovka, ze které se dělá něco víc. Jo, je to jako s tím posledním Rambem. Tahle hudba není pro starý.

The Grand Archives – The Grand Archives
Indie pop/folk kapela ze Seattlu, při jejiž poslechu vám přijde na mysl tolik jmen, že se až budete divit. Iron And Wine, Modest Mouse, Flaming Lips – to jsou ty, co napadly mě. Neříkám, že je to záležitost, kterou by si neměl nikdo nechat ujít, ale pravdou je, že některé písničky jsou moc krásné a pokud jste citlivější jedinci, asi vám The Grand Archives přijdou k duhu. Na zpříjemnění jara.

Alexandre Desplat – Lust, Caution (soundtrack)
Nejsem velkým příznivcem asijské kinematografie. Přiznám se, že jsem viděl asi půlku tohoto filmu, dal jsem pak raději přednost něčemu jinému. Co mě ale zaujalo byla hudba. Tak jemná, čistá a přitom tak krásná. Další důkaz toho, že nejlepší filmovou hudbu dělají francouzi.

Reklamy

6 responses to “Crystal Castles. The Grand Archives. Alexandre Desplat.

  1. Crystal Castles me teda na prvni poslech moc nerozsekali, Alice Practice je pro me lepsi poslech, nez tahle dlouhohrajici placka….

  2. karlův jeste horsi fotr

    crystal castles sou bozi, zakovy 8bit emo, parada

  3. jsem starý, ale miluju crystal castles. navždy.

  4. me CC pripominaj detstvi straveny s gameboyem, takze to brnka na nejakej nerv kdesi hluboko v hlave a mozna kvuli tomu mi to prijde dobry.

  5. holt ja gameboye nemel …

  6. Crimewave s kolaborace s HEALT jednoznacne vystupuje jako nejvetsi hitovka. To jen tak mimo misu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s