2007 – songs (part 1)

2007-songs1.jpg

Spoon – The Underdog (z alba Ga Ga Ga Ga Garecenze)
Tihle amíci letos natočili možná svou nejlepší desku a taky za ni sklízejí zasloužené ovace. Hity se tu mísí s dospělým písničkářstvím. The Underdog mě bavil ze všech nevíc a mohly za to i ty skvělé dechy od Jona Briona.
+ video

Lcd SoundsystemSomeone Great (z alba Sound Of Silver)
Nejsem sám kdo tuhle skvělou desku ocenil až na konci roku. Obvzláště tu vyčnívá trojlístek skladeb Get Innocuous, All My Friends a Someone Great. Jasně, že to už nebyla taková pecka jako debut, ale koho to štve?
+ video

Jamie T – Sheila (z alba Panic Preventionrecenze)
I když už mi Sheila dneska leze dost na nervy, je to můj zaručený kandidát na „pub song“ roku a jedna ze vzpomínek na irskou hospodu v Innsbrucku a mého kamaráda Andyho. Přemýšlím, kolikrát jsem ji asi slyšel za střízlivého stavu.
+ video

Rilo Kiley – Breakin‘ up (z alba Under The Black Lightrecenze)
Při návštěvě brněnského New New se ke mě zas po delší době dostal Reflex. V něm se Petr Vizina rozplýval nad poslední deskou Rilo Kiley, že prej už ji sjíždí dvě roční období… Hm, já sjíždím už dvě roční období jen tuto jedinou věc.
+ video (live)

Monkey Swalows The Universe – Little Polveir (z alba The Casket Letters)
Tihle nejsou ze Švédska, ale z Sheffieldu, ale přesto v sobě jejich písničky ukrývají tu typickou švédskou lehkost. Včetně kouzelné dívky za mikrofonem, útočící na city posluchače. „The cutest band in UK!“
+ video

Klaxons – It´s Not Over Yet (z alba Myths Of The Near Futurerecenze)
Když necháte předsudky stranou, zjistíte, že Myths Of The Near Future je skvělá deska s dvěmi až třemi zbytečnými skladbami a že Golden Skans a It´s Not Over Yet jsou hymny tohoto roku.
+ video

Dan Deacon – The Crystal Cat (z alba Spiderman Of The Ringsrecenze)
Kdo viděl video z Pitchfork festivalu kde tenhle blázen řádí uprostřed publika s The Crystal Cat, ví, že má počítat s tím, že na jeho pražském koncertě bude ždímat tričko.
+ video

Burial – Archangel
(z alba Untruerecenze)
Druhé album tohoto anonymního producenta se stalo nejspíš největší událostí tohoto podzimu. Minimálně dokázalo to, že si na něm ulítli i lidé, kteří normálně dubstep neposlouchají.

Simian Mobile Disco – Wooden
(z alba – Attack Decay Sustain Release recenze)
Zaručeně nejsilnější představitel „smajlíkového hnutí“. Já jsem si však od nich paradoxně oblíbil ty méně nápadnější skladby jako např. Wooden, protože mi všechny ty singlovky typu Hustler začaly lézt strašně rychle na nervy.

!!! – Heart Of Hearts (z alba Myth Takesrecenze)
Stejný případ jako se Sound Of Silver od Lcd Soundystem – poslechnuto a oblíbeno až třičtvrtě roku po vydání. Heart Of Hearts je naprosto šílená šestiminutovka, která před poslednimi dvěmi minutami ústí do bravurního bordeloidního finále.
+ video

Petr Pliska

Reklamy

15 responses to “2007 – songs (part 1)

 1. Spoon me nedostali, s Klaxons souhlas, u SMD a !!! mam jine favority a sice It´s The Beat resp. Myth Takes…zbytek jsem nemel duvod si poslechnout

 2. Spoon sem si poslech jen jednou, rozhodně bych tam přidal Klaxons – Atlantis to Interzone (Crystal Castles rmx), SMD mě nejvíc bavil Acid Tits a Hotdog, tch tch tch sou dobry, na best ofku to neni,

 3. no, jak to s těma Klaxonama vůbec je ? hlásej se k tomu originálu, nebo to jen vobšlehly ??

 4. jestli do výběru patří klaxons, tak to tam rovnou mohli skončit i placebo..

 5. jenda : a proč jako ? to je teda logika…

  jinak ty songy od !!!,LCD SSTM,Klaxons a SMD se mi taky zamlouvaj.. od Jamie T neznám vlezlejší song… v Lednu mě to bavilo, teď už je to horší…

 6. ty klaxoni jsou normální (a výtečná) předělávka s docela zajímavým pozadím, viz. http://en.wikipedia.org/wiki/It's_Not_Over_Yet

 7. hmmm, já mám žebříček úplně jiný, ale to je fuk…ale co švédský pop? lacrosse – no more lovesongs z alba this new year will be for you and me (popř. kterákoliv jiná)?

 8. „part 1“ v nadpisu asi hovori za vse myslim

 9. aha, sorry, nevšimnul jsem si…tak doufám, že v pokračováních bude něco zajímavého, co neznám…(ale rozhodně bych neopomněl třeba parov stelar)

 10. mno, Parov Stelar nebyl nic moc ani Kira Neris. Lepší sou dle mýho Jazbeat nebo Moca, nebo Club des Belugas…

 11. žebříček mám taky jinej, docela mě dostala Wicked Spell od We Start Fires

 12. Poslouchal jsem Archangel, dubstep jsem nikdy zvlášť neprožíval, ale tohle mě fakt dostalo. Spoon – Underdogs je dobrá písnička, a klip je ještě lepší, ale přijde mi, že jí chybí něco dominantního, co ji bude táhnout, celou dobu mi to tam chybělo a čekal jsem na to, a i když se o to Spoon v některých částech pokouší, tak neúspěšně. LCD Soundsystem je rozhodně to lepší, co jsem z jejich tvorby zatím slyšel, ale furt nic převratného. Chybí jim to pořádné trknutí v podobě nějakého geniálního nápdu typu Daft Punk apod.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s