American Gangster

american-gangster.jpg

„In 1970s America, a detective works to bring down the drug empire of Frank Lucas, a heroin kingpin from Manhattan, who is smuggling the drug into the country in the coffins of soldiers returning from the Vietnam War.“

Kdo by čekal, že Ridley Scott příjde na svět s takovým filmem? S gansterkou, která je dotažená od začátku do konce a vklidu se vyrovná starým osvědčeným klasikám typu Mafiáni a je snad ještě o třídu výš než loňské Departed od Scorseseho. Americký gangster nekulhá ani chvíli, všechno je v něm téměř dokonalé – od scenáře, přes režii, herecké výkony až po hudbu. I když není Danzel Washington zrovna můj oblíbenec, musím uznat, že černošského narkomafiána Franka Lucase hraje skvěle, to samé můžu říct i o Crowovi v roli policisty, kterého Scott od Gladiátora obsazuje až nějak podezřele často – hrál i v jeho předposledním filmu Dobrý ročník, kde mě teda moc nepřesvědil, obvzláště ten jeho násilný anglický přízvuk ala Stephen Fry. Tenhle film byl ale očividně udělaný spíš jen pro potěšení, bez nějakých větších ambicí. Klid před bouří. Americký gangster je oscarový film a já jsem zvědavý, kolik nominací se mu dostane.

Pokud máte rádi gangsterky je to pro vás povinost. Film roku.

Official
Trailer

Petr Pliska

Reklamy

10 responses to “American Gangster

  1. rozhodne se chystame:)

  2. Joe Cocker přijede do prahy…neeéééé.

  3. tak pratele, takove vykriky do tmy, to opravdu ne, od toho tu nejsme, to si piste na vlastni blogisek

  4. tak ja nevim. vyborne natoceny to je. herecky vykony dobry. lepsi nez departed asi jo. klasika jako kmotr, mafiani? rozhodne ne.

  5. joe cocker? woodstock forever? dobrej vykrik do tmy…?

  6. to pp: to byla vtipná poznámka; tomu jsem se fakt zasmál…

  7. jo, výborný film..po dlouhé době něco co jsem viděl až do konce..:)

  8. to pp: to by můj blog neuživilo.

  9. no, nejcerstvejsi dojem: jsem trochu zklamanej. z deseti bych dal 7. washington nepredvedl nic jinyho nez pokracovani Man on Fire, kde byl nakonec mozna jeste presvedcivejsi a uveritelnejsi. mozna to chtelo nejakou novou tvar, ackoli nevim jakou. a crowe hral jako hraje dycky. je to epicky meisterstück jako Godfather, to je pravda. ale kult se rozhodne nekona. cestou z kina jsem si vzpomnel na Road to Perdition. jestli je American Gansgter 7 z 10, pak Road to Perdition ma 9,5.

  10. …… zbytocne dlhe a nudne, myslim ze sentimentalne sekvencie mohli vynechat, zbytocne zbrzdili pribeh a ja som zaspal do prace :-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s